KALİBRASYON KOLONU (SİLİNDİRİ)

          Dozaj pompaları çalışmaya başladıktan sonra, yatak ve çekvana kısımlarında veya akışkan iletim parçalarında transfer ettiği akışkan tipi, sürtünme ve yıpranmaya bağlı olarak kapasitesinde ilk katalog değerlerinden farklılıklar göstermeye başlayabilir.

           İlk kurulumda tesisat yapısı, pompa kapasitesinin doğrulaması için yardımcı ekipman olarak kalibrasyon silindirleri ( kolonları ) emiş hatlarında kullanılmalıdır. 

           Bu aksesuar seçimi yine akışkan cinsine ve pompa kapasitesine uygun ölçekte olmalıdır. 

           İdeal kontrol zamanı için 30 sn -1 dak. aralıklarında kapasiteler genel olarak yeterli olmaktadır. Daha hassas kontrol için bu süre uzatılabilir şekilde kalibrasyon silindiri ( kolonu ) seçimi yapılabilir. 

           Kalibrasyon silindirleri alt ve üst çıkışında female dişli bağlantı olarak şeffaf gövdeli olarak imal edilmektedir. 

           Kimyasal tipi ve korozif etkilerine göre seçilen korozyon silindirleri malzemleri, paslanmaz, PTFE, PVC bağlantılı, cam gövdeli veya şeffaf PVC, Akrilik gövdeli olmaktadır. 

           100 ml den başlayan 500 ml, 1000 ml, 2000 ml, 4000 ml....10.000 ml ve 20.000 ml ye kadar farklı ölçek ve boyutlarda hizmet edeceği pompa kapasitesine göre üretilmektedirler, 

           İşletmelerde belirli periyotlarda ve ilk devreye alma işlemlerinde kapasite kontrolleri için ihtiyaç duyulan kalibrasyon silindirleri önemli hat aksesurlarından olup yerli imalat ve ithal ürün alternatifleri ile değerli müşterilerimize çözümler sunmaktayız.